Jubileumsbok om Kvamskogen

Kvamskogen Vel ble stiftet i april 1971 og er altså 50 år i 2021. I den forbindelse skrives det i disse dager bok om utvikling på Kvamskogen de siste 50 år, med litt tilbakeblikk også på utviklingen fra 1800-tallet.

Det blir en flott bok på 200 sider med flotte bilder og mye informasjon. Vi vil i denne forbindelse senere også henvende oss til våre medlemmer for å få gode bilder fra ulike steder til ulike tider fra Kvamskogen.  Boken blir trykket i 1000 eksemplarer og blir ført i pennen av Eva Grimstad som tidligere har skrevet jubileumsbøker for skoler i Bergen sine 125-års jubileum og 150-års jubileum. Boken blir trykket hos Grieg forlag og blir ferdig høsten 2021.  Vi ser frem til å presentere den for våre medlemmer og andre interesserte. Den blir også å finne på bibliotekene i Kvam, i Samnanger og i Bergen.

You may also like...